Lektoři

Simona BÍLKOVÁ
„Jmenuji se Simona Bílková, pracuji jako sestřička v Jihlavské nemocnici. Je mi 25 let, jsem usměvavá, povětšinou klidná a trpělivá. Dokážu být taky pěkně ztřeštěná a nadchnout se pro každý nesmysl. Ruční práce všeho druhu mě bavily už od malička. Od drhaných náramků z bavlnek, drátkování kamínků, přes keramiku jsem se dostala k fimu, které mi naprosto učarovalo. Možná vás bude zajímat moje cesta k fimu – k tomu jsem se dostala před dvěma roky. Měla jsem před sebou měsíční praxi na oddělení novorozenců. Pro práci s miminky jsem potřebovala hodně dobře ovládat jemnou motoriku. Fimo mi přišlo jako ideální způsob, tvořit malá zvířátka a na nich různě detaily, přikládat očka párátkem a tak zpevnit ruku. Postupně se moje záliba v polymerech rozšířila i na jiné techniky než bylo tvoření malých zvířátek. Fimo má spoustu možností, široké spektrum barev a komponentů na doplnění, je to hra, která nemá žádná extra pravidla a vše je na Vaší fantazii.“

Ing. Bc. Miluše BRADOVÁ
„Jmenuji se Míla, vystudovala jsem vysokou školu technického zaměření a řadu let působila jako učitelka informatiky a matematiky. Upřednostňuji turistiku a pobyt v přírodě jako skvělou relaxační aktivitu, ráda jezdím na hory v zimě i v létě. V Klubu českých turistů jsem lektorkou pěší turistiky, mnoho let organizuji četné turistické akce nejen na Jihlavsku, ale také za poznáním po celé České republice.“

BcA. Marie ČERVINKOVÁ
„Na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně jsem vystudovala obor Multimedia a design. Díky širokému obzoru tohoto oboru jsem si zamilovala prostorovou tvorbu.
Jako interiérová designérka pracuji již několik let a práce mě neskutečně nabíjí a je stále mým koníčkem. Preferuji originální a netradičně řešený interiér s důrazem na detail a atmosféru.
Ráda naslouchám lidem a tím vkládám do interiéru osobitý charakter každého klienta i jeho životní styl. Vždy se snažím vytvořit nejen funkční interiér, ale také vysněný domov.
Ve volném čase se zajímám o aktuální trendy ze světa designu, kde také nejvíce čerpám svoji inspiraci.“

Hana ČÍHALOVÁ
Od mládí jsem ráda  malovala, modelovala, vyšívala, pletla, navrhovala oblečky, šila, kutila, prostě tvořila….. A tak přestože jsem vystudovala strojírenský obor, téměř hned po studiu jsem začala podnikat v textilní výrobě a během posledních 10 let  se také věnuji  malbě na hedvábí, na textil a velkou láskou je tvorba autorských  šperků z polymeru, který většina zná pod názvem fimo . Absolvovala jsem spoustu kurzů u zahraničních lektorek a jsem nadšená obrovskými možnostmi, které tato hmota poskytuje. V posledních letech tyto techniky už také sama učím.

V dnešní uspěchané době je fajn se na chvíli zastavit u některé z kreativních technik, zarelaxovat a odpočinout si.  A je úžasné, když si u této formy odpočinku  vlastníma rukama vyrobíte i nějakou maličkost pro sebe.

Lucie DVOŘÁKOVÁ
„Baví mě tvořit všemi možnými způsoby, protože ráda zkouším nové věci a hledám ještě neobjevené způsoby. Mým heslem je: ,Nejde o výsledek, ale o to, abychom si užívali proces tvoření!‘. Proto je mi nejbližší akční a intuitivní tvorba, tvorba bez přemýšlení nebo plánování. Mým cílem je projevit ve Vás tvořivost a samostatnost, podpořit Vaši osobitost a odblokovat sevřenost strachem, že „nejsem dost dobří“ nebo „to, co dělám, nebude dost dobré“. Jen tak se může projevit Vaše skutečné Já, Váš talent a můžete si tvoření užít tady a teď!“

Josef FRÝBORT
„Pocházím z vinařské obce Dolní Bojanovice, a tak mám k vínu blízko už od dětství, kdy jsem pomáhal ve vinohradu i ve sklepě. V pozdějším věku jsem se začal o víno zajímat více a chodit na degustačně vzdělávací večery o víně. V tu dobu nás se ženou napadla myšlenka založit tuto společnost, abychom širší veřejnosti přiblížili naše oblíbená moravská vinařství a především kvalitní vína.
I nadále pokračujeme ve vzdělávání se o víně, třeba absolvováním sommelierských kurzů pana Petra Doležala z Nového Bydžova, který je jedním z předních Českých sommelierů. Nemusíte se tedy obávat špatného skladování a manipulace s víny jaká je běžná například v některých obchodních řetězcích. Vína skladujeme ve sklepě v podmínkách ideálních pro archivaci, kde se jim dostává maximální péče.

Lenka ILEČKOVÁ
Studovala na Institutu kineziologie a psychologie ve Vídni kineziologický koučink, stresmanagement a terapii malbou. Pomáhá lidem, které trápí nějaký problém na těle či na duši, v osobním nebo profesním životě, a chtějí s ním pomoci ho vyřešit. Vede lidi k tomu, aby dosahovali toho, co si přejí  v různých oblastech života. Odbornými metodami, jejichž znalosti získala především v zahraničí, Vám může pomoci uvolnit nashromážděný stres, emoční napětí a pomoci odstranit opakující se nepříjemné pocity, reakce či nálady.

Díky této práci sami na sobě můžete znovu získat nadhled, motivaci a vnitřní sílu k tomu, abyste si byli schopni sami nalézt pro sebe dobré řešení z konkrétního problému týkajícího se osobního nebo pracovního života. Mimoto také pracuje s rodiči a dětmi, které potřebují pomoci s poruchami učení, či mají problém se koncentrovat, jsou hyperaktivní, bojí se, nedokáží se odpoutat od rodičů, mají citové, vztahové problémy vůči sami sobě, rodičům, vrstevníkům, trpí psychosomatickými problémy.

Zabývá se též výkonnostním poradenstvím – tzn. být efektivním podnikatelem/managerem, zvýšit si svou emoční inteligenci a lépe porozumět druhým, umět správně vést a motivovat lidi, mít více sebedůvěry, být si vědom své sebehodnoty, lépe zvládat konflikty, stres a komunikaci s lidmi, netrpět prokrastinací, zvládat životní výzvy a nebát se změn, poznat své vlastní vrozené talenty a dovednosti a umět je využívat v praxi.

František JANEČEK
„Jmenuji se František, vystudoval jsem střední průmyslovou školu elektrotechnickou a pracoval jako vývojový pracovník v Tesle Jihlava. Mým celoživotním koníčkem je cestování a fotografování, zabývám se zejména dokumentární fotografií. V současné době se orientuji na videonahrávky, kde častým námětem je architektura nebo příroda.“

Vlastimila KAZDOVÁ
Jako logopedická asistentka pracuje už od roku 1969. Má radost, když děti od ní z poradny odejdou a nikdo nepozná, že jí navštěvovaly. Trápí ji lidé s nesprávnou mluvou ve veřejnoprávní televizi, nejsou jí lhostejné děti školního věku, které na ulici zaslechne hovořit s vadou řeči.
Hodně záleží na rodičích, jestli chtějí. Sama se setkala s přístupem, kdy rodiče vadu řeči nechtějí slyšet. „Myslíte, že to je nutné? A je to tak hrozné? Dokonce jsem se setkala s názorem: to teda nemá vadu řeči.“
Cílená výchova řeči by měla začínat mezi čtvrtým a pátým rokem, pokud spolupracuje tříleťáček, není to problém. Pětačtyřicet let své praxe Vlastimila Kazdová shrnula v knize Výchova řeči předškoláka i doma?.

RNDr. Jitka MACHÁČKOVÁ
„Jmenuji se Jitka Macháčková, vystudovala jsem střední zdravotnickou školu – obor zdravotní laborant a následně učitelství biologie a chemie. Dlouhodobě se zajímám o zdravý životní styl – výživu, bylinky, cvičení, alternativní medicínu, jógu… Mnohé z toho využívám ve svém životě, často si o této problematice čtu, jezdím na kurzy. V roce 2015 jsem absolvovala akreditované kurzy a stala se instruktorem zdravotní tělesné výchovy, cvičitelem seniorů, instruktorem hathajógy II. třídy. Cvičení zaměřuji hlavně na prevenci problémů pohybového aparátu, zejm. páteře.“

Lenka MALÁTOVÁ
„Krajkám se věnuji více jak dvacet let a staly se mou celoživotní náplní a posláním. Pocházím z malého městečka ve východních Čechách z Brandýsa nad Orlicí, kde jsem vychodila základní školu. Od útlého věku jsem ráda kreslila a věnovala se ručním pracím, v čemž mě podporovala celá rodina. Po absolvování Školského ústavu umělecké výroby v Praze se mi dostalo nejlepšího vzdělání v tomto oboru, rok jsem pracovala jako domácí krajkářka a návrhářka v ateliéru Otýlie Borské v Kutné Hoře. Od roku 1987 trvale žiji v Brně. Doplnila jsem si pedagogické vzdělání a nepřetržitě vyučuji ručně paličkovanou krajku v zájmových kurzech. Z počátku jsem pracovala jako učitelka pod ŠÚUV, později jako pedagogický pracovník SVČ Lužánky, nyní pracuji svobodně na živnostenský list. Na základě dlouholeté pedagogické praxe a výtvarného tvoření jsem své zkušenosti a nápady shrnula do úspěšných knih Paličkování.
Vyučuji v zájmových kurzech, samostatně tvořím, pořádám výstavy, publikuji v časopisech, účastním se krajkářských a řemeslnických setkání. Mé knihy, podvinky i krajky znají krajkářky v republice, v Evropě i ve světě.
Svými krajkami chci vyjádřit své pocity, zachytit neopakovatelné okamžiky, ale hlavně šířit, zachovat a předávat toto národní bohatství dalším generacím. Mé krajky jsou výhradně autorské, výtvarně originální a zpracované na vysoké řemeslné úrovni.“

Šárka MIKULINCOVÁ
„Jmenuji se Šárka a čím bych se charakterizovala? Miluji skandinávský design, umění, módu, Paříž, bílou barvu, dobrou kávu, ráda poznávám nová místa a lidi. Když jsem se před časem přestěhovala z města na venkov a začala jsem si s přítelem zařizovat dům, tak jsem postupně objevovala spoustu starých věcí k renovaci a úplně propadla kouzlu patinování a vintage, takže náš dům je teď napůl ve skandinávském a provence stylu. Občas mě inspirují i zahraniční blogy.“

Monika MINAŘÍKOVÁ
„Kdo jsem?
Mistr Reiki Učitel, žijící a působící v Jiříkově u Havlíčkova Brodu. Kromě individuální práce s klienty vedu víkendové semináře, kde „učím“ jak žít v míru sám se sebou a s ostatními v rámci daných možností a vesmírných zákonů.
Pracujeme s kyvadlem, konstelacemi, vedu tarotovou školu a mnoho dalšího, vše, co je v daný okamžik je potřeba.“

Marie MUSILOVÁ
„Něco o mě?

Mám ráda papír stejně jako fajn lidi. Ráda pracuji s papírem a jsem ráda, když fajn lidi pracují se mnou.
Oni se učí a já s nimi…“

Petra PAŘÍKOVÁ
„Ahojky, jmenuji se Petra Paříková a jsem z Jihlavy. Patřím mezi ty lidičky, co musí stále něco dělat.
Před pár lety jsem si pohrávala s drátky. Vzniklo několik vajíček, v kombinaci s korálky, pak vánoční ozdoby a několik stromečků. Samozřejmě jsem časem obdrátkovala kde co- svíčky, šáleček s talířkem, kamínky. Zkusila jsem i prstýnky. Časem jsem vyčerpala všechny mé nápady.
Pak přišla má maminka s tím, že by se chtěla naučit plést košíky. Neváhala jsem a začala vyhledávat informace o košíkářství, čímž jsem narazila na pedig. V pletení jsem samouk, ale troufám si říct, že na košíkách to není poznat. Bohužel jsem ten tip, který stále zkouší něco nového. Takže místo, abych se zdokonalovala v jedné věci, vymýšlím stále nové typy a vzory. Většinou pracuji s pevným dnem, které si sama připravuji (vyříznu tvar a vyvrtám dírky) a zdobím jej ubrouskovou technikou.“

Bc. Kamila RŮŽIČKOVÁ
„Vystudovala jsem obor Cestovní ruch a pracuji jako správkyně památkového objektu. Mým koníčkem je fotografie a mým životem dvě děti a tanec. Jako holčička jsem začala s baletem a gymnastikou, ale v době puberty se mé zájmy přesunuly zcela jinam. Lásku k pohybu jsem znovu získala až jako maminka při cestě k hledání sebe sama. Věnuji se zumbě, latinsko – americkým tancům a jsem lektorka tweRKu. Stejně jako ostatní ženy po celém světě jsem si zamilovala twerk pro jeho ženskost a divokou nespoutanost. Ačkoliv je tento tanec s kořeny v afrických kmenech pro nás – upjaté Evropany – jakkoliv netradiční, ženy ho zbožňují právě pro jeho dar cítit se sexy. Razím heslo, že každý tanec se dá dělat vkusně a žensky. Chcete se o tom přijít přesvědčit?“

Ing. Zuzana SIWKOVÁ
„Jsem vystudovaná zahradní architektka, která se rozhodla své znalosti a zkušenosti posílat dál. Sedm let jsem vyučovala na Střední zahradnické škole v Litomyšli a od července 2015 jsem se stala ředitelkou VSM Academy. Mým cílem je vytvořit pro Vás prostředí, kde budete rádi trávit čas a vždy si od nás něco odnesete, ať už je to znalost, zkušenost anebo „jenom“ dobrá nálada. Těším se na naši spolupráci.“

Marcela ŠERÁ
„Nejlépe moji práci vystihuje již nepoužívaný výraz „prokurista firmy“. Pro své klienty zajišťuji veškerou účetní agendu, ale snažím se jim pomoci při jednání s obchodními partnery či úřady. Tuto činnost provozuji již 15 let. Mezi mé klienty patří stavební a dopravní firmy, dále výrobní podniky či obchodní firmy. Ve svých kurzech bych Vás ráda seznámila s povinnostmi začínajícího podnikatele, názorně vysvětlila princip daňových povinností, to vše okořeněné praktickými zkušenostmi a radami. Budu se těšit na setkání s Vámi.“

Hana TOMÍŠKOVÁ

Hana VAŇÁSKOVÁ
„Tlumočení do Znakového jazyka se věnuji již přes 18 let. Nejdříve to bylo tlumočení volnočasových aktivit a přednášek.4 roky jsem pracovala v neziskové organizaci na plný úvazek jako tlumočnice do Znakového jazyka.
V této době se těmto aktivitám věnuji ve svém volném čase. Tlumočím, kde je potřeba v rámci svých možností a volného času.
Tato práce mě baví a proto své zkušenosti ráda předávám dál, protože nikdy nevíme, kdy své takto získané znalosti využijeme. Někdy je to dříve než si pomyslíme. A to nemusí být přímo neslyšící, protože práce s mimikou, tělem i rukama nás posouvá dál….“

Dana VEJSADOVÁ
„Jmenuji se Dana, je mi 44 let a jsem matkou dvou synů. Povahou jsem extrovert, optimista, veselý a činorodý člověk. Ráda pracuji na zahradě, miluji jídlo, pohyb, hudbu, tvořivost.

Vystudovala jsem gymnázium a také střední zdravotní školu – nástavbu zubní technik. Této profesi jsem se věnovala asi deset let, do první mateřské dovolené. Po narození prvního syna se dostala do popředí mého zájmu výživa. Absolvovala jsem mnoho kurzů zdravého vaření, s kolegyní jsem  několik let zajišťovala zdravé stravování na různých kurzech a workshopech,  Jedna těžší životní etapa mě přivedla k práci s postiženými dětmi, což podstatně změnilo mé  vnímání světa a hodnotový žebříček.  V tomto čase mě oslovily východní nauky, zejména ájurvéda, která používá stravu jako prevenci i léčbu rozličných onemocnění.

S cílem dosáhnout ještě hlubších  znalostí o výživě jsem absolvovala rekvalifikační  kurz Poradce pro výživu a seminář snižování nadváhy metodikou STOB, která pracuje s emocemi, myšlenkami a chováním ve vztahu ke stravě. Nyní pracuji jako výživová poradkyně ve Studiu IN v Jihlavě. Také působím jako lektorka výživy ve školícím centru Welko v Brně, kde přednáším Stravování dle ájurvédy a Stravování v nestandardních situacích. Organizuji a řídím také skupinové STOB kurzy snižování nadváhy a kurzy zdravého vaření a pečení.

Protože potřebuji změnu a ráda střídám činnost duševní a práci „rukama“  osvojila jsem si různé tvořivé činnosti – batiku, malbu na textil, šití panenek z ovčí vlny, decoupage. Tyto dovednosti a také znalosti z oblasti výživy a zdravé kuchyně budu s potěšením předávat dál.“

Mgr. Dana ZINKOVÁ
„Mojí prací je výuka češtiny na střední škole a mým koníčkem asi tisíc různých výtvarných technik. A právě teď mi učaroval drát. A nemyslím tím žádný ušlechtilý drátek stříbrný nebo měděný, ale poctivý nezkrotný a svéhlavý drát žíhaný.  Mám ráda svoji práci i svoje koníčky, z obojího bych ráda něco předala i Vám.“